Regeneracja reflektorów – polerowanie reflektorów, usługi renowacji kloszy plastikowych reflektorów

rodzaje uslug

Regeneracja reflektorów to proces ładowania reflektorów samochodu. W tym procesie reflektory są odłączane od instalacji elektrycznej samochodu i podłączane do akumulatora. W tym procesie reflektory są odłączane od instalacji elektrycznej samochodu i podłączane do akumulatora. Żarówki reflektorów ładują się w nocy, gdy nie są używane, podczas gdy nadal zapewniają światło w ciągu dnia. Automatyczne przywracanie reflektorów staje się coraz bardziej popularne, ponieważ jest wygodniejsze dla kierowców niż wymiana starych świateł na nowe co kilka lat.

Regeneracja i polerowanie reflektorów

Regeneracja to proces przywracania starego samochodu do pierwotnego stanu, podczas gdy polerowanie reflektorów polega na polerowaniu reflektorów, aby były bardziej błyszczące i bardziej odblaskowe.

 • Regeneracja: Ponowne polerowanie reflektorów lub przywracanie oryginalnego stanu samochodu jest technicznie procesem regeneracji.
 • Polerowanie reflektorów: Polerowanie reflektorów odnosi się do procesu usuwania rys i innych śladów na soczewkach reflektorów samochodu.

Skąd wiesz, czy Twoje reflektory wymagają regeneracji?

Reflektory Twojego samochodu są najważniejszą częścią. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, musisz o nie zadbać. Zawsze powinieneś sprawdzać swoje reflektory pod kątem oznak uszkodzenia lub zużycia.

Aby dowiedzieć się, czy Twoje reflektory wymagają naprawy, możesz spojrzeć na następujące:

 • Moc światła
 • Wzór wiązki
 • Temperatura barwowa
 • Jak daleko widoczne jest światło przed samochodem

Konserwacja reflektorów

Nowa technologia samochodowa stale się rozwija, a wraz z nią nowe reflektory samochodowe. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat reflektory stały się coraz bardziej skomplikowane. Najnowszym osiągnięciem jest technologia LED, która spowodowała wiele zamieszania wśród konsumentów. Ważne jest, aby przednie reflektory były aktualne przy użyciu najnowszych technologii, ponieważ ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Jak zaplanować najlepszy czas na serwisowanie reflektorów samochodu?

Ważne jest, aby zaplanować, kiedy chcesz zabrać samochód na serwis reflektorów. Zaleca się oddawanie samochodu do serwisu przynajmniej co dwa lata.

 • Kiedy należy wymienić reflektory?
  Jeśli natężenie światła twoich reflektorów jest poniżej dopuszczalnego limitu, być może nadszedł czas na wymianę.
 • Kiedy należy wymienić żarówki reflektorów?
  Jeśli Twoje żarówki do reflektorów mają więcej niż 10 lat, być może nadszedł czas, aby wymienić je na nowe.