Najczęściej zadawane pytania - FAQ

najczesciej zadawane pytania

Czym usunąć mocne uszkodzenia reflektora, takie jak na przykład rysy?

Pierwszym krokiem do naprawy porysowanego reflektora jest określenie rodzaju zarysowania. Jeśli rysa jest płytka, można ją wypolerować mieszanką pasty do zębów i wody. W przypadku głębszych zadrapań należy użyć pasty ściernej lub papieru ściernego.

  1. Wypoleruj rysy mieszanką pasty do zębów i wody:
    Aby naprawić lekkie zadrapania na reflektorach, wymieszaj niewielką ilość pasty do zębów z wodą i nałóż ją na porysowany obszar za pomocą miękkiej szmatki. Pocieraj okrężnymi ruchami, aż rysy znikną lub przynajmniej będą mniej widoczne. Po zakończeniu spłucz czystą wodą.
  2. Użyj pasty ściernej lub papieru ściernego:
    Jeśli twoje reflektory mają głębokie rysy, których nie można naprawić przez polerowanie, będziesz musiał użyć ścierniwa.

Lepiej polerować stare lampy czy kupić nowe (zamiennik)?

To częste pytanie, które pojawia się, gdy właściciel samochodu chce naprawić przednie lub tylne światła. Chociaż obie opcje mają swoje zalety, lepiej kupić nowe lampy zamiast polerować stare. Powodem tego jest to, że stare lampy nie wytrzymają tak długo, jak nowe lampy. Na dłuższą metę będą też droższe ze względu na to, że trzeba je co jakiś czas polerować, aby zachować połysk.

matowereflektory polerowanie reflektora

Czy trzeba demontować reflektory do szlifowania i polerowania?

Jeśli zastanawiasz się, czy musisz to zrobić, odpowiedź brzmi: nie. Możesz po prostu użyć ściereczki do polerowania i trochę pasty.

Co jest powodem, że lampy robią się matowe, żółkną, ciemnieją?

Jeśli lampy samochodu ciemnieją, żółkną lub ciemnieją, dzieje się tak, ponieważ reflektory uległy utlenieniu i utraciły powłokę ochronną. Różne rodzaje warunków środowiskowych mogą przyspieszyć ten proces. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie lakieru samochodowego, który przywróci lampom pierwotny wygląd i trwałość.